Skautský oddíl Sepekov

Skautský oddíl v Sepekově vznikl zásluhou pátera Tomáše Gereona Biňovce, který se po svém příchodu do farnosti začal věnovat dětem a mládeži. Podnikal s nimi dobrodružné výlety a tábory, což vedlo v roce 1997 k založení skautského oddílu. Od té doby se skauting v Sepekově dále úspěšně rozvíjí.

Děti mají možnost během roku chodit na schůzky oddílu. Pro naše schůzky máme k dispozici klubovnu na farské zahradě. Pravidelně minimálně třikrát do roka se podíváme dál než jen do okolí Sepekova, byli jsme např. v Českém ráji, ale i na Šumavě. Vrcholem je pak tradičně tábor plný nezapomenutelných zážitků. Tábor bývá každý rok na jiném místě a je spojen s Nadějkovským a Chyšeckým oddílem, takže mají děti možnost poznat nové kamarády.

Letos jsme zapojili do našeho programu také rodiče a obnovili jsme tradici jarní „Kuličkiády“. Věříme, že se tento den, kdy děti závodili a soupeřili s rodiči, bude opakovat každý rok.

O Velikonocích jsme se také zapojili do celostátní sbírkové akce „Skautské kuřátko“ pro nadaci Pomozte dětem, za přispění občanů Sepekova, Líšnice a Zálší bylo vybráno okolo šesti a půl tisíce Kč, všem dárcům, kteří přispěli, DĚKUJEME!!!

Každý, kdo má chuť poznávat dobrodružství, kdo se chce pobavit, hrát si, ale hlavně zažít legraci, může přijít mezi nás. Můžeš přijít i ty!!! Každý týden máme schůzky vždy v úterý v 17:00 - to mají schůzku skauti a skautky, světlušky a vlčata mají schůzky ve středu v 16:30.

Autor: Míra Fara

https://skautisepekov.blog.cz

 

Internet v Sepekově a okolí
Chcete neomezené připojení k Internetu, zřízení a aktivaci ZDARMA? Při přechodu od konkurence 6 měsíců ZDARMA? Již od 166,- měsíčně!!!